HAKKIMIZDA – KURULUŞ

admin tarafından tarihinde yayınlandı

HAKKIMIZDA VE KURULUŞ HİKAYESİ

      Hakkımızda ve kuruluş ile ilgili olarak sİtedeki hakkımda kısmından farklı olarak biraz daha uzun bir şekilde konuyu ele almak ve aktarmak istedim. Gerçek hikayeler önemlidir , beni motive eder her zaman.

     Bu logoyoda kolay ulaşılmadı 🙂 kaç deneme ve revize oldu hatırlamıyorum bile. Bu logonun çağrışımı ise arkadaşımın drone alması ile ki drone aldığımız sanırım 2015 yılı idi. Profesyonel iş yapan veya ciddi müşterisi olan video kurgu işleri yapan reklam ajanslarında olan bir teknoloji ve aletti. Biz ise amatördük ve kendimiz için kayıtlar alıyorduk. ilk logo çalışması tabi isme karar verdikten sonra gerçekleşti. UÇANFOTOGRAF sitenin ve firmanın ismi olacaktı. İlk logo da U’nun üstünde bir pervane şeklinde idi. 

İlk logoyu pinterest e yüklemişim ilk işim oraya kaydolmaktı , hala da değiştirmemişiz, U harfinin üstünde drone iconu ekleyerek ve sarı siyah renk kombini şeklinde bir logo ile başlamıştı bu hikaye…

Hikayenin öncesine dönersek ; uzun yıllar kurumsal bir firmadan çalıştıktan sonra yetkinliklerimin arasına hobi olarak başladığım fotograf tutkusu ağır basmaya başlamıştı.Profesyonel iş hayatım ile bir şekilde bir araya girmişti. Bu dönemde bir arkadaşımın ön ayak olması ve bir fotograf projesi için benden teklif istemesi ile başladı. Süreç tabiri caiz ise çorap söküğü gibi ilerledi.

Aldığım proje ŞOK firmasının insertleri için Oyuncak grubunun ürün çekimlerini yapmaktı. İlk 6 aylık süreçte evde home office olarak çalıştım. 2015 Aralık ayında resmi kuruluşu yapıp 2016 mayıs ayında küçük minik ofisime geçtim

İlk yıl network ağımdan az da olsa yönlendirme ve referans ile işler yapmaya başladım. İlk yılın heyecanı bir başka idi gerçekten.Şimdiye kadar hiç yaşamadığım duygular heyecanlar yaşadım.Derken yıl 2020 oldu.Yazıyı yazdığım şu dönemlerde Covid-19 salgın hastalığı dünya genelinde milyona ulaşan bir hastalığa neden oldu.Tabi ülkemizdede.Umarım ki en kısa sürede bu salgın hastalıktan kurtuluk eski yaşantımıza Milletçe geri döneriz.

Sona Doğru Gelir İsek;

2020 yılına gelene kadar bir çok tecrübe yaşadım. Bir çok iş ortaklığı yaptım. Destek aldığım yol arkadaşlarım oldu ve onlar ile yine devam ediyourm. İşimi severek yapıyorum. Ofisim biraz butik ofis tarzında. Aslında genel anlamda ekip işe göre şekilleniyor. Ama kemik bir kadro mevcut tabiki. Freelance bir ekip ile kurumsal statüde ve profesyonellikte işle yapıp istekleri ve talepleri karşılıyoruz.

Başarının sırrı sanırım işi aşk ile yapan bir ekip olması. İşini seviyor isen başarı kaçınılmaz bir sonuç oluyor.

Kategoriler: BLOG

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir